A legfrissebb hírek szerint sikerült megállapodni a The Killers zenekarral, így Amerika legizgalmasabb kortárs rockcsapata a Sziget zárónapján a Nagyszínpad zárókoncertjét adja majd. Újdonság, hogy idén az A38 sátor nagyobbra nő és a Sziget közepére költözik, a programja pedig egy éjszakai sávval bővült, telis-tele az elektronikus zene világsztárjaival. A szervezk meghívására a napokban visszajelzett több rockbanda is, s az is jó hír, hogy már csak százat kell aludni és itt a 20. Sziget.
Már nem kérdés, hogy Amerika egyik legizgalmasabb kortárs rockzenekara, a The Killers fellép a Szigeten, a fesztivál zárónapján a Nagyszínpad fmsoridejének koncertjét adják majd. Minden kétséget kizáróan az övék a legkomolyabb szórakoztatóipari produkció, amely a Bűnök Városából, Las Vegasból valaha is világhódító útjára indult, olyannyira, hogy már korábban Barack Obama is lebookolta őket egy koncertre a Fehér Ház gyepére.
Nevükhöz három halhatatlan nagylemez köthet, melyekből összesen tizenötmillió példánynál is többet adtak el a világon s jelenleg a várhatóan 2012 második felében megjelenő negyedik nagylemezük készülődik, melyről – minden bizonnyal – a jubileumi Sziget látogatóinak is jut majd egy-két dal.
Egy jelentősebb elektro-csomag híre is napvilágra került az idei Sziget A38 színpadáról, mely idén központi helyre költözik s egybe a sátor meg is n, nem beszélve arról, hogy új programelemként éjszakánként 2-2 világsztár DJ celebrál majd itt partit.
Ebben a csomagban ott lapul Borgore, a nagy reményű DJ és producer Izraelből, akit, bár alig múlt huszonnégy éves, mindenki jól ismer a nemzetközi dubstep hálózatban. Itt lesznek az elektro és a fidget kirobbanó formában lévő olasz nagymesterei, azaz a Crookers, Jön egy féktelen, extra vitális és hihetetlenül energikus live actekben gondolkodó párizsi drum’n’bass- és electro house-alakulat, a Dirtyphonics. Dj Fresh zsenialitása abban rejlik, hogy egyszerre képes megszólítani az underground drum and bass-hívőket és ugyanakkor elrukkolni egy rádióbarát popslágerrel – ezt a Szigeten is megtudhatjuk. A Dope D.O.D 2006-ban alakult groningeni hiphopformáció, melynek három afrikai és brit gyökerekkel rendelkező penge MC, Dopey Rotten, Skits Vicious és Jay Reaper a tagjai. Masszív, elvetemült és őrült hardcore hiphopot játszanak, de veszett tempójú és bizarr hangulatú zenéjük a horrorcore szubuniverzumban is otthonra lelt. Lincoln Barrett progresszív drum’n’bass eladó, DJ és producer, akit mindenki csak High Contrastként ismer a drum’n’bass kultúrában, MC Dynamite pedig a mfaj legtöbbet foglalkoztatott MC-je. Közös szigetes bulijukon mindenkinek kötelez a részvétel. Junodíjas kanadai DJ és producer, hazájának egyik legismertebb elektronikus zenésze, aki a kilencvenes években megreformálta az észak-amerikai klubkultúrát. Tiga fél családja magyar, így pontosan tudja: mi mindig készen állunk egy jó kis elektro bulira. Az Azari & III a tempós elektro mfajon túl a deep és a chicagói house, valamint a nyolcvanas évekre jellemző diszkózene feltámadásának hírnökei, szintén az idei Szigeten. És ebben a csomagban ott van a Modeselektor, a legendás német elektronikus zenészpáros, az e-zene európai központjából, Berlinből.
Életrevaló, tempós, pimasz, egyedi indie zenét tolnak, fellépéseik tele vannak energiával, koncertjeiken tizenkét zenész szórakoztatja a közönséget. k a Kakkmaddafakka, szintén az A38 idei kínálatából. Andy Barlow elektronikus zenész és producer, valamint Lou Rhodes énekesnő párosa, a Lamb a legigényesebb és legvonzóbb downtempo zenéket állította el a kilencvenes évek végén és a kétezres évek elején. Népes hazai rajongótáboruk kilenc év után láthatja ket ismét a Szigeten. Sokan vannak, énekelnek, gitároznak, dobolnak, bongóznak, trombitálnak szaxofonoznak és billentyűs hangszereken játszanak, melyek segítségével könnyed, hangulatos és modern afrobeat – ők a Black Seeds. A Szigetre készül a kifinomult, finom és alig kitapintható folk-rockos beütéssel átitatott elegáns gitárzenét játszó Wild Beasts is, ami ha akarjuk art-rock, ha pedig a hangulatunk úgy kívánja: dream-pop. Jól ismert bandának számít a skandináv metálkultúrában járatosak körében az őrületes, energikus, ugyanakkor dallamos death metált játszó Amon Amarth.
Futottak be újabb nevek az Aréna programjába is. A Flux Pavilion művésznéven alkotó titán idén bekerült a BBC által összeállított, az év legígéretesebb zenészeit és zenekarait felsoroló listájára. A Saint Etienne egy több mint húsz éve aktív brit zenekar, kiktől talán a kiöregedés áll a legtávolabb, hiszen évről-évre bizonyítják, hogy még mindig tele vannak friss és meggyz ötletekkel. Ezúttal az Aréna él sávjában töltik majd meg a megasátrat.
És ezzel még nem ért véget az újonnan bejelentett zenekarok és eladók sora. Az Anti Flag egy ultraprovokatív és megalkuvást nem ismer pittsburgh-i punkbanda, amely feszes tempójú, markáns társadalomkritikát megfogalmazó számairól, felforgató albumaikról és politikai aktivizmusukról híres. k a Nagyszínpadon, a kora délutáni órákban izzítják a hangulatot, akárcsak a hét ni és négy férfi tagból álló Gocoo, napjaink legütősebb taiko-kollektívája, akik negyven, hagyományos, gyertyánszilből készült japán dobból álló szettjük segítségével szórakoztatják közönségüket.